VIII Міжнародний
архітектурний форум

10 вересня 2019 / КИЇВ

Мурат Табанлиоглу

Мурат Табанлиоглу,
співзасновник і партнер Tabanlıoğlu Architects (Туреччина), член Королівського інституту британських архітекторів (RIBA) й Американського інституту архітекторів (AIA)

Тема: «За рамками кордонів. Індивідуальність у проекті»

Освіта і професійний досвід:

Мурат Табанлиоглу вивчав архітектуру у Віденському технічному університеті, який він закінчив у 1992 році. Ще раніше, в 1990 році, він заснував компанію Tabanlıoğlu Architects у співпраці зі своїм батьком Хаяті Табанлиоглу.

Мурат Табанлиоглу читає лекції в різних університетах, включаючи програму в Стамбульському університеті Біглі, та на багатьох міжнародних платформах.

Його національний і міжнародний внесок включає також роботу в якості члена журі різних премій, наприклад, AIA і WAF. Також Мурат Табанлиоглу входив до складу головного журі конкурсу Aga Khan Award for Architecture в 2013 році.

Тричі – у 2010, 2013 і 2018 роках – Мурат Табанлиоглу та його партнерка Мелкан Гюрсель отримували премію MEA – Middle East Architect's в номінації «Архітектор року». А в 2018 році журнал Middle East Architects присвоїв Мелкан Гюрсель і Мурату Табанлиоглу друге та третє місця в списку 50 найвпливовіших фігур, які сформували архітектуру Близького Сходу.

Багато проектів, розроблених Муратом Табанлиоглу, стали лауреатами відомих міжнародних конкурсів у галузі архітектури. Наприклад, проекти ЖК Loft Gardens і Міжнародного аеропорту Бодрума отримали нагороди в премії RIBA International Awards в 2011 і 2013 роках, а Державна бібліотека Beyazit стала фіналістом конкурсів Mies Van Der Rohe Awards в 2017 році й Aga Khan Architecture Awards в 2019 році.

Також Мурат Табанлиоглу виступає куратором виставок і створює різні інсталяції. У 2014 році йому була надана можливість спроектувати перший павільйон Туреччини на 14-й Міжнародній архітектурній виставці на Венеційській бієнале. У 2015 році він став куратором виставки «Port City Talks. Istanbul. Antwerp». Мурат Табанлиоглу був також запрошений для створення інсталяцій на London Design Festival і в рамках проекту Somerset House в Музеї Вікторії та Альберта в Лондоні в 2015 і 2016 роках. Серед його виставок – «Stage_0; Travelogue» в ArchitekturGalerie в Мюнхені в 2017 році та «Re-composing AKM» в ArchitekturGalerie в Берліні в 2018 році. Він є співавтором інсталяції housEmotion, яка була представлена на Milan Design Week 2018, London Design Biennale 2018 і Dubai Design Week 2018.

Tabanlıoğlu Architects (TA_)

Архітектурне бюро Tabanlıoglu Architects було засноване в 1990 році Муратом Табанлиоглу та його батьком Хаяті Табанлиоглу; Мелкан Гюрсель приєдналася до компанії як партнер у 1995 році.

Бюро TA_ відоме роботою над низкою ключових будівель Туреччини, серед них – Культурний центр Ататюрка, Стамбульський аеропорт імені Ататюрка, Стамбульський музей сучасного мистецтва та Міжнародний аеропорт Бодрума.

Сьогодні Tabanlıoglu Architects – всесвітньо відоме бюро та переможець численних премій – розробляє проекти на чотирьох континентах. Беручи до уваги унікальність місця й індивідуальність вимог, воно створює інноваційні, ефективні й економічно вигідні проекти в різних секторах: оперні театри та бібліотеки, арени, аеропорти та вокзали, а також комерційні, житлові та промислові будівлі.

На даний момент штат бюро налічує понад 150 співробітників в офісах у Стамбулі (Туреччина), Нью-Йорку (США), Берліні (Німеччина), Лондоні (Великобританія), Дубаї (ОАЕ) та Досі (Катар).